Microsoft Windows XP Home SP2 BOX Zobacz większe

Microsoft Windows XP Home RETAIL BOX PL

Używane

 • Polska wersja językowa, dla architektury 32-bitowej
 • Oryginalna licencja RETAIL BOX
 • Do użytku w domu i firmie
 • Można przenosić na inne komputery w razie awarii lub wymiany
 • Oryginalny nośnik CD
 • Certyfikat autentyczności
 • Instrukcja obsługi
 • Stan idealny
 • Uprawnia do tańszych aktualizacji do nowych wersji Windows
 • Faktura zakupu potwierdzająca legalne pochodzenie

Czas wysyłki - 24h.png

Dostawa -  logo-dpd.png poczta_polska_logo.png

Koszt wysyłki - ZOBACZ CENNIK

Więcej szczegółów

479,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Dostępne formy płatności
Dostępne formy płatności

Więcej informacji

Microsoft Windows XP Home SP2 BOX PL

Cechy i funkcje

System operacyjny Windows XP Home Edition z dodatkiem Service Pack 2 jest przeznaczony specjalnie do użytku domowego. Wersja produktu BOX umożliwia zainstalowanie jednej kopii systemu na dowolnym komputerze, licencja nie wiąże systemu z konkretnym podzespołem czy komputerem. Windows XP Home Edition otwiera nieograniczone możliwości w korzystaniu z komputera osobistego w domu. Jest to elegancki i łatwy system operacyjny umożliwiający połączenie z rodziną , przyjaciółmi lub siecią Internet. Dzięki nowej architekturze systemu Windows, Windows XP Home Edition oferuje większą niezawodność i sprawność niż poprzednie systemy operacyjne. Funkcje:
 • Windows Movie Maker
Umożliwia łatwe przechwytywanie, edytowanie, organizowanie i współużytkowanie domowych filmów po podłączeniu do komputera osobistego cyfrowej kamery wideo lub kamery analogowej z odpowiednim oprzyrządowaniem.

Szybkie przełączanie się między użytkownikami

Umożliwia przyjaciołom lub członkom rodziny współużytkującym jeden komputer korzystanie z własnych kont bez konieczności zamykania otwartych przez współużytkowników aplikacji lub ponownego uruchamiania komputera.

Windows Messenger

To łatwy sposób natychmiastowej komunikacji z przyjaciółmi i rodziną. Użytkownicy mogą śledzić stan online swoich kontaktów i nawiązywać z nimi komunikację tekstową, głosową lub wideo o niespotykanej dotąd jakości.

Moje obrazy

Udostępnia użytkownikom podstawowe funkcje zarządzania, takie jak dodawanie, sortowanie i usuwanie plików obrazów, a nawet zamawianie wydruków obrazów za pośrednictwem sieci Web.

Internet Explorer 6

Udostępnia nowe i ulepszone funkcje upraszczające przeglądanie sieci Web, zwiększające niezawodność i wspomagające zachowanie poufności danych osobistych w sieci Web.

Pomoc zdalna

Dostępna w Centrum Pomocy i obsługi technicznej pomoc zdalna umożliwia użytkownikom korzystanie z asysty przyjaciela lub wykwalifikowanego pracownika pomocy technicznej, również pracującego w systemie Windows XP, który zdalnie kontroluje komputer użytkownika w celu zademonstrowania działania procesu lub udzielenia pomocy w rozwiązaniu problemu.

Przywracanie systemu

Aktywnie monitoruje zmiany w plikach systemowych, aby w przypadku wystąpienia problemu użytkownik miał możliwość przywrócenia ustawień poprzedniego stanu komputera.

Windows Media Player dla Windows XP

Łączy wszystkie najczęściej używane funkcje mediów cyfrowych w pojedynczej, łatwej w obsłudze aplikacji umożliwiającej między innymi odtwarzanie płyt DVD, organizowanie utworów muzycznych czy nagrywanie płyt CD.

Kreator konfiguracji sieci

Konfiguracja własnej sieci domowej jest teraz łatwiejsza niż kiedykolwiek, dzięki czemu kilka domowych komputerów PC może współużytkować drukarki, urządzenia, pliki, a nawet połączenia internetowe.

Uproszczona forma wizualna

Prosty i przejrzysty wygląd systemu Windows XP charakteryzuje się centralną lokalizacją najczęściej używanych funkcji, co umożliwia szybki do nich dostęp.

Jaką wersję wybrać w sklepie Calipto.pl? Home czy Professional? 

Dla domu
Windows XP Home Edition
Dla biznesu
Windows XP Professional
Windows XP Home Edition daje użytkownikom domowym swobodę i elastyczność w odkrywaniu nieograniczonych możliwości ich komputerów. Jest to prostszy i bardziej elegancki system operacyjny umożliwiający użytkownikom połączenie z tym, co dla nich najważniejsze - rodziną, znajomymi, Internetem. Nowy kod systemu Windows oferuje większą niezawodność i sprawność niż jakikolwiek poprzedni system domowy.

Oprócz wyjątkowej niezawodności i wydajności, system Windows XP Home Edition jest łatwy w użyciu. Poczynając od nowego interfejsu po jeszcze bardziej intuicyjnych kreatorów, Windows XP Home Edition uczyni pracę z komputerem jeszcze łatwiejszą niż kiedykolwiek wcześniej. W nowym systemie szybciej znajdziesz potrzebne rzeczy dzięki pomocnikowi wyszukiwania, a funkcja grupowania plików i folderów umożliwia organizowanie plików i folderów w sensowny sposób. Wyszukiwanie informacji finansowych, dostęp do ulubionej piosenki lub zdjęć staje się kwestią paru chwil.

Windows XP Home Edition spełnia też wymagania użytkowników w zakresie udostępniania komputera lub zasobów rodzinie i znajomym. Dzięki funkcjom, takim jak szybkie przełączanie pomiędzy użytkownikami oraz spersonalizowanemu ekranowi powitalnemu, członkowie rodziny mogą łatwo współużytkować jeden komputer przy zachowaniu własnych ustawień pulpitu.

Aby ułatwić użytkownikowi połączenie z tym, co dla niego najważniejsze, Windows XP Home Edition udostępnia szereg różnych funkcji w zakresie połączeń. Teraz możesz komunikować się z przyjaciółmi i rodziną korzystając z programu Instant Messaging lub udostępniać swoje zdjęcia w sieci dowolnej osobie.
Windows XP Professional posiada bardziej rozszerzone funkcje niż Windows XP Home Edition, przeznaczone głównie do zoptymalizowania wydajności pracy. System Windows XP Professional oparty na solidnych podstawach Windows 2000 jest bardziej niezawodny i łatwiejszy w zarządzaniu, daje też dodatkowe możliwości użytkownikom mobilnym i pracującym zdalnie.

Dzięki funkcjom takim jak przywrócenie poprzednich sterowników, które zapewniają stabilność systemu nawet po zainstalowaniu potencjalnie niestabilnego sterownika urządzenia, oraz przy mniejszej liczbie sytuacji wymagających ponownego uruchomienia systemu, system Windows XP Professional spełnia kryteria niezawodnego systemu Windows. Dzięki możliwości pobierania najnowszych aktualizacji oprogramowania dynamicznie w ramach usługi Windows Update podczas i po zakończeniu instalacji Windows XP Professional, użytkownicy mają w ręku system prosty w zarządzaniu i aktualizacji.

Windows XP Professional opiera się na funkcjach Windows 2000 przeznaczonych dla użytkowników mobilnych i pracujących zdalnie wprowadzając innowacje, takie jak zdalny pulpit. Zdalny pulpit umożliwia użytkownikom dostęp do aplikacji i danych na komputerze w biurze z dowolnego komputera w tej samej sieci, również komputerów przyłączonych wirtualną siecią prywatną lub łączem komutowanym.

Windows XP Professional daje użytkownikom możliwość pracy w wielu językach, ma też wbudowaną obsługę edycji dokumentów w wielu językach. Zaawansowana obsługa wielu języków obejmująca np. zlokalizowane interfejsy użytkowników dla użytkowników podróżujących czy narzędzia pisowni będzie uwzględniona w Windows XP Professional Multi-Language Version oraz Office NGO Multilanguage Pack w ramach licencjonowania większej liczby kopii dla firm.

Windows XP Professional będzie dostępny w wersji 32- i 64-bitowej. Użytkownicy będą mieli możliwość aktualizacji do Windows XP Professional z Windows 98SE, Windows Me, Windows NT Workstation lub Windows 2000 Professional oraz z Windows XP Home Edition.

Specyfikacja techniczna

Wersja Windows XP Home Edition BOX PL
Architektura 32-bitowa
Liczba użytkowników 1
Liczba stanowisk 1 PC - dla domu i dla firmy
Wersja językowa polska
Wymagania sprzętowe

Komputer/procesor: zalecany jest komputer PC z procesorem 300 MHz lub szybszym; minimalna wymagana szybkość 233 MHz; zalecany jest procesor z rodziny Intel Pentium/Celeron, z rodziny AMD K6/Athlon/Duron lub inny zgodny

Pamięć: zalecane 128 MB pamięci RAM lub więcej (obsługiwane minimum 64 MB; może ograniczać szybkość działania i obsługę niektórych funkcji)

Dysk twardy: minimalnie: 1,5 GB dostępnego miejsca na dysku twardym

Typ licencji i zawartość zestawu

RETAIL BOX z możliwością przenoszenia na inne komputery

- 1x nośnik CD z 32-bitową wersją

- opakowanie fabryczne

- instrukcja obsługi

- certyfikat autentyczności

- klucz produktu

- faktura zakupu